מהי פיגמנטציה וכיצד היא נוצרת?

לאורך השנים, עור הפנים שלנו משתנה בעקבות מספר גורמים: התבגרות, מזג האוויר, חשיפה מרובה לשמש, שינויים הורמונליים או טיפולים אינטנסיביים שאינם מותאמים או מבוקרים. השינויים באים לידי ביטוי באלסטיות של העור, בצבעו ובלחות המצטברת בו.

משמעות הפיגמנטציה היא היווצרות של כתמים כהים בצורות שונות על עור הפנים. הכתמים יכולים להופיע ישירות על העור או להיווצר מתחת לעור. כתמים אלו נוצרים בעיקר כאשר ישנה קרינה ישירה של השמש על העור. כאשר עור הפנים חשוף לקרני השמש וללא הגנה מפניהן, חלה הצטברות של תאים בשכבת העור. ישנו צבען בעורנו הנקרא "מלנין" ותפקידו לבלוע קרינה ולהגן על הגוף מפני קרינה. ככל שנחשפים יותר לקרינת השמש, כך מופרש יותר מלנין, והצטברות זו באה לידי ביטוי על ידי הופעת הכתמים.

הפיגמנטציה אינה מסוכנת, אך אינה אסטטית.
לרוב, אנשים בעלי פיגמנטציה מרגישים חוסר נוחות וחוסר ביטחון, ומעוניינים לסלק ולהיפטר מהכתמים הללו שעל עור הפנים.

כיצד ניתן להימנע מפיגמנטציה?

בעלי עור כהה, נוטים לייצר יותר מלנין, ועל כן עליהם להגן על עורם מפני קרני השמש. מומלץ להימרח במקדם הגנה לאורך כל השנה באופן יום יומי, ובעיקר בחודשי הקיץ החמים בישראל. בנוסף, יש לוודא כי בשימוש עם תכשירים שונים על העור, אין חומרים המעודדים היווצרות מלנין (ניתן להתייעץ על כך איתי).

פתרונות וטיפול בפיגמנטציה

כתמי הפיגמנטציה כבר החלו להופיע על עורכם? ניתן להשתמש באיפור המותאם לעורכם ולהסתיר אותם. לעיתים הפיגמנטציה עשויה להיות כהה מדי, ואז יש קושי בכיסויה על ידי איפור.
טיפול נוסף ויעיל שאני מציעה בקליניקה הוא טיפול בעזרת לייזר. טיפולי האור, הלייזר וה- IPL, מסירים את הכתמים והיפר פיגמנטציה בעור על ידי מיקוד במלנין באזור הכהה ופיזורו. שברי הפיגמנט הזעירים מסולקים על ידי מערכת הלימפה בתהליך טבעי.
לאחר הסרה של כל שכבות הפיגמנטציה, מתקבל עור בגוון אחיד. הטיפולים תוכננו במיוחד לנוחות המטופלים והם בטוחים ויעילים לכל סוגי וגווני העור, לרבות עור כהה.

לפני תחילת הטיפול, יתקיים אבחון על מנת להעריך את התאמת הטיפול בלייזר ולתאם טיפולים משלימים נוספים, וזאת על מנת להגיע לתוצאות מקסימליות וטובות יותר. הטיפול בלייזר הוא טיפול מפותח ומתחדש, שאינו גורם לפציעות ברקמות העור הבריאות, והוא אינו כואב.

בקליניקה שלי, "רגעים של אושר", ניתן לטפל בפיגמנטציה באמצעות לייזר באופן ייחודי וחדשני.

השאירו פרטים ונציגנו ישמחו לחזור אליכם עם פרטים נוספים >>

דילוג לתוכן